-
Vergroen de belastingen via groene leges!
Lees meer over "Vergroen de belastingen via groene leges!"De ChristenUnie Harderwijk vindt vergroening van de lokale belastingen een veelbelovend instrument om mensen te helpen om duurzaamheidsmaatregelen te nemen. Daarom heeft raadslid Marcel Heldoorn vragen gesteld aan het college over zogenaamde ‘groene leges’.
“De ChristenUnie wil dat mensen niet gestraft worden als ze duurzaam willen bouwen of verbouwen.”
-
Campagne door weer en wind
Door Ilonka Donker-Jak, Webredactie Harderwijk-Hierden, Bart Jonkman, Marcel Heldoorn, Marcel Companjen, Mirjam Driest-Wijnholds, Fenneke Fredrikze, Annerieke Kisjes op 16 maart 2019
Lees meer over "Campagne door weer en wind"De zaterdag voor de verkiezing is traditiegetrouw campagnedag. Een afvaardiging van Gelderse ChristenUnie-kandidaten en lokale fractie- en bestuursleden hebben zich door de regen en de wind niet laten weerhouden de straat op te gaan.
-
Staatssecretaris Paul Blokhuis (ChristenUnie) bij start van het veldseizoen op het nieuwe rookvrij terrein van hockeyclub De Mezen in Harderwijk
Lees meer over "Staatssecretaris Paul Blokhuis (ChristenUnie) bij start van het veldseizoen op het nieuwe rookvrij terrein van hockeyclub De Mezen in Harderwijk""Het is de week voor de gezonde jeugd! Sport en gezondheid horen bij elkaar. Sporten doe je, omdat je het leuk vindt, maar we vinden het ook belangrijk omdat het bijdraagt aan je gezondheid. De ChristenUnie vindt het belangrijk dat iedereen die dat wil, kan sporten. Sport draagt niet alleen bij aan een gezonde stad, maar ook aan een sociale stad", zeggen Mirjam Driest-Wijnholds (fractievoorzitter ChristenUnie Harderwijk) en Dirk Vreugdenhil (lijsttrekker PS-verkiezingen ChristenUnie Gelderland) bijna in koor. "Dat zijn idealen en realiteiten die de ChristenUnie, lokaal, regionaal en landelijk, wil omzetten in beleid."
-
Mobiliteit in de regio
Lees meer over "Mobiliteit in de regio"Mobiliteit in de regio gaat ons allen aan. En mobiliteit staat onder druk.
Vrijdagavond 1 maart organiseerde CU Ermelo samen met oa ChristenUnie Harderwijk en CU Gelderland een avond over mobiliteit.
Met een gevarieerd publiek vanuit de regio en met de verschillende politieke kleuren ontstond er een mooi gesprek.
De sprekers op deze avond: Marcel Companjen (wethouder CU Harderwijk), Janneke Slingerland (statenlid nr2. CU Gelderland), Dirk Vreugdenhil (lijsttrekker CU Gelderland) en Eppo Bruins (lid tweede kamer CU) namen ons mee in hun denkrichtingen en mogelijke oplossingen voor de A28 en Vliegveld Lelystad.Een verslag
-
Groen licht voor nieuw groen zwembad in Harderwijk
Lees meer over "Groen licht voor nieuw groen zwembad in Harderwijk"Gisteravond heeft de gemeenteraad groen licht gegeven om een nieuw duurzaam zwembad te bouwen in Harderwijk. Bart Jonkman diende met succes een motie in voor voldoende ruimte en tijd voor medisch-therapeutisch zwemmen en doelgroepen. Ook een motie dat de prijs van een toegangskaartje niet duurder mag worden werd aangenomen.
Hierna leest u meer over de besluiten van raad over het zwembad..
-
ChristenUnie wil betaalbare woningen én een aantrekkelijke maatschappelijke functie in de oude bieb
Lees meer over "ChristenUnie wil betaalbare woningen én een aantrekkelijke maatschappelijke functie in de oude bieb"Als het aan de ChristenUnie ligt komen er betaalbare woningen voor jongeren en ouderen op de eerste en tweede verdieping van de oude bieb aan de Academiestraat 5. Daarnaast moet de begane grond een open en maatschappelijk karakter krijgen door zorg en/of gezondheidsinitiatieven. Dat maakte Ilonka Donker duidelijk tijdens de gemeenteraad van Valentijnsdag.
-
Snel antwoord van Rijkswaterstaat: nieuw asfalt op A28 komt er aan!
Lees meer over "Snel antwoord van Rijkswaterstaat: nieuw asfalt op A28 komt er aan!"Een week geleden stelden we een vraag via Twitter aan Rijkswaterstaat:
Jullie noemen op je website aanpakken bij de bron (door stiller asfalt) als eerste mogelijkheid om geluidsoverlast aan te pakken. Kan dat ook op de A28 bij Harderwijk?
Binnen een week hadden we een reactie: Ja, stiller asfalt komt er aan! Mooi voor de omwonenden die al jarenlang overlast ervaren en een goede eerste stap! -
Raad toch betrokken in besluit over woontoren in stadspark Waterfront
Lees meer over "Raad toch betrokken in besluit over woontoren in stadspark Waterfront"Gisteravond sprak Sjoerd Leensen, een bewoner van het Zuidereiland, de gemeenteraad toe over de aangekondigde bouwplannen van een woontoren van 30 meter hoog midden in nog te vormen stadspark in het Waterfront. Hij wees de gemeenteraad op het feit dat zij niet meer over het besluit dat het College al genomen heeft hoeven te besluiten.
Ilonka Donker, raadslid van de ChristenUnie, beloofde om de wethouder te vragen of de gemeenteraad toch nog een rol heeft in de besluitvorming. Die gelegenheid kwam bij de rondvraag aan het eind van de vergadering.
Wethouder Van der Wal beloofde om de reactie van het college op alle zienswijzen aan de gemeenteraad voor te zullen leggen ter instemming. Dat biedt de gemeenteraad de mogelijkheid om zich uit te spreken over de hoogte, plaatsing en uiterlijk van de woontoren. -
Hulp aan kinderen in het asielzoekerscentrum; hoe zit het eigenlijk?
Lees meer over "Hulp aan kinderen in het asielzoekerscentrum; hoe zit het eigenlijk?"Raadslid Bart Jonkman heeft vragen gesteld over hulp aan kinderen in het asielzoekerscentrum aan het college van burgemeester en wethouders, omdat zijn daar verantwoordelijk voor zijn.
-
Onze droom voor de oude bieb aan de Academiestraat 5
Lees meer over "Onze droom voor de oude bieb aan de Academiestraat 5"De gemeenteraad ging in debat over wat er moet gebeuren in het pand van de oude bibliotheek aan de Academiestraat 5. Ilonka Donker voerde het woord namens de ChristenUnie. Onze speerpunten: betaalbare woningen, oog voor gezond en duurzame innovatief
- Vorige pagina
- 1
- ...
- 8
- 9
- 10
- ...
- 14
- Volgende pagina